05-119 Legionowo, Stanisławów Drugi, ul Wolska 3a
Polub nas na
783 043 502 biuro@czarlandia.com

Program

Najwyższym celem naszego żłobka jest dobro dziecka . Tworzymy miejsca, w którym dziecko czuje się bezpieczne, akceptowane i kochane. Misją naszego działania jest współwychowywanie dzieci szczęśliwych i pewnych siebie.

Wierzymy, że dziecko jest z natury dobre. Jest ono wartością samą w sobie, a najważniejszym celem dorosłych winno być zapewnienie mu szczęścia. Poprzez wzmacnianie wiary w zalety i wartości człowieka uczymy dzieci podejmowania wyzwań, dzięki którym odkrywają swoje możliwości. Rozwijamy empatię oraz umiejętności wyrażania swoich uczuć. Pomagamy dzieciom budować pozytywny obraz samych siebie, dzięki czemu łatwiej pokonywać będą swoje słabości. Stwarzamy sytuacje do podejmowania wszelkich aktywności, pozwalających dziecku na twórcze i innowacyjne rozwiązania.

W naszej pracy staramy się dostosować plan dnia każdego malucha do tego wyniesionego z domu. Naszym pierwszym zadaniem  jest więc adaptacja Dzieci do nowych warunków, do nowych osób, nowego otoczenia. Następnym ważnym elementem pracy żłobka jest wspieranie rozwoju Dziecka, zindywidualizowane spojrzenie na tempo tego rozwoju. Podkreślamy – WSPIERANIE rozwoju, a nie jego intensywna stymulacja, która jest wskazana dla dzieci nieco starszych.

W pracy z maluchami wprowadzamy:

  • zabawy muzyczno-ruchowe a w tym zabawy ruchowo-naśladowcze, zabawy ruchowe przy śpiewie, zabawy przy różnych rodzajach muzyki, ćwiczenia ruchowe przy muzyce relaksacyjnej, zabawy rytmiczne z bębenkami i prostymi instrumentami perkusyjnymi, słuchanie muzyki poważnej.
  • Zabawy tematyczne: w kącikach kuchennym, lalek, kąciku sklepowym, kąciku drogowym, kąciku małego mechanika.
  • Zabawy dydaktyczne dostosowane do wieku Dzieci. I tak na przykład: opowiadanie bajek, oglądanie ilustracji, zabawy z pacynkami, zabawy paluszkowe, elementy pedagogiki zabawy KLANZA, zabawy z kartami pracy dla najmłodszych (np. przeciwieństwa kolory, nastroje).
  • Zabawy manipulacyjno- konstrukcyjne: budowanie z klocków, nakładanie kółek na piramidę, proste puzzle tematyczne, labirynty przestrzenne, figury podstawowe, dopasowywanie kształtów, makatki manipulacyjne.

Żłobkowicze w ciągu całego roku uczestniczą w najróżniejszych atrakcjach i wydarzeniach:

Naszym podopiecznym zapewniamy:

– wykwalifikowaną opiekę i życzliwą domową atmosferę,

– indywidualne podejście do dziecka,

– opiekę w godz. 6.30- 18.00,

– całodzienne wyżywienie wraz z wymaganiami dietetycznymi,

– starannie dobrane bezpieczne zabawki edukacyjne,

– materiały dydaktyczne i plastyczne,

– pomoc rodzicom w rozwiązywaniu problemów wychowawczych.